Hakkımızda

Kurumsal

Bir aile şirketi olan Torkut emekli öğretmen Mustafa Ersoy tarafından 1964 yılında kurulmuştur. İlk yıllarında Güney Doğudaki hububat ambalajlamasında kullanılan torba imalatı ile başlar ve birkaç yıl sonra tabaka halinde alınan oluklu mukavvaların kutu haline getirilmesi hizmetini verir.

lo

Hakkımızda

Bir aile şirketi olan Torkut emekli öğretmen Mustafa Ersoy tarafından 1964 yılında kurulmuştur. İlk yıllarında Güney Doğudaki hububat ambalajlamasında kullanılan torba imalatı ile başlar ve birkaç yıl sonra tabaka halinde alınan oluklu mukavvaların kutu haline getirilmesi hizmetini verir.

1973 yılında TORKUT AMBALAJ adıyla küçük sanayi sitesinde kurduğu fabrika ile Gaziantep’te ilk oluklu mukavva kutu üretimine başlayan firma unvanını kazanan şirketimiz,1982 yılında Anonim Şirketi olarak faaliyetlerine devam etmiştir.

Torkut Ambalaj A.Ş ilkeli yönetimi ve teknik beceriye sahip nitelikli personeli ile her yıl büyüme göstermiş,2007 yılında 4.Organize Sanayi Bölgesinde,52000 m ² alan üzerine kurulu 24000 m ² kapalı sahası ve 2012 de montajını tamamlayıp devreye aldığı 250 cm enindeki oluklu hattı ile Türkiye’nin aynı çatı altında en yüksek levha üretim kapasitesine ulaşmıştır.

Toplam 75000 ton/yıl oluklu mukavva kutu üretim ve işleme kapasitesine sahip olan Torkut Ambalaj A.Ş. 2013 yılında Türkiye ‘de ilk defa kurulan 7 renkli yüksek çözünürlüklü Fine Print baskı yapan makinesi ile de yatırımlarına devam etmektedir.

Torkut ileri teknoloji ile donatılmış tesisi, eğitimli, genç personeli ve en önemlisi 47 yıllık tecrübesi ile müşterilerine ve tedarikçilerine kaliteli hizmet vermeyi ilke edinmiştir.

Misyonumuz

 • İnsanlığa, çevreye ve evrensel değerlere olan sorumluluklarımızı yerine getirmek.
 • Çalışanlarımızın tatmini ve moral değerlerini artırmak.
 • Çalışanlar tarafından tercih edilen bir kurum inşa etmek.
 • Yüksek standartlı, kaliteli hizmet vererek müşteri memnuniyetini en üst düzeye çıkarmak.
 • Müşterilerimizin zamanına ve haklarına saygı duymak.
 • Kalitemizi en üst düzeyde tutarak müşteri memnuniyetini ön planda tutmak.

Vizyonumuz

Vizyonumuz uluslar arası standartlarda,kaliteli sürdürülebilir hizmet sunan,model alınan ve tercih edilen bir kurum olmaktır.

misyon
hero

Kalite Politikamız

Yüksek teknolojik imkanlarla, ilk seferde ve doğru bir şekilde, sürekli gelişme yolunda, tam katılımcı ve memnun çalışan kitlesi ile müşteri talep ve ihtiyaçlarının karşılanarak üretimin sağlanması ve yapılan sürekli iyileştirme çalışmaları ile müşteri talep ve ihtiyaçlarının da ötesine geçilmesidir.

İnsan Kaynakları Politikamız

Şirketimizi, değer katarak geleceğe taşıyacak olan insan gücü sağlamak, çalışanların performansını artıracak sürekli gelişim fırsatları sunmak.

İş Sağlığı / Güvenliği ve Çevre Politikamız

İş Sağlığı ve Güvenliği ile çevreye önem veren ve bunlarla ilgili gerekli önlemleri almak için oluşturulan İSG ve Çevre Hedeflerimizi ve performanslarımızı yükseltmeyi taahhüt ediyoruz.

Bu kapsamda;

 • ISG ve Çevre kanun, mevzuat ve yasalarını takip etmek ve ilgili yükümlülükleri yerine getirmek.
 • TORKUT A.Ş. üretim proseslerindeki durum ya da kaynaklardan oluşabilecek tehlikelerin, hastalıkların, mesleki hastalıkların ve risklerin en aza indirilmesini sağlamak.
 • Çıkan atıklar nedeniyle kirlenmenin önlenmesi ve çevreye olan etkisini azaltarak sürekli iyileştirmek için gerekli faaliyetleri yürütmek.

Temel Değerlerimiz

 • Bütün ilişkilerde ve ticarette dürüstlük ve iyi niyetten şaşmamak,
 • Hiçbir şeyin imkansız olmadığına inanmak, zoru başarmayı sağlamak,
 • Yaş ve mevkiye bakmaksızın sürekli öğrenmek, bilgi ve becerilerini sürekli geliştirmek ve bunu paylaşmak,
 • Karar ve uygulamalarda bilimsel yaklaşımları, metot ve teknikleri baz almak,
 • Herhangi bir ayrım yapmaksızın değişik kültürel, milli ve manevi değerlere saygı göstermek,
 • Sorumluluk bilinci ile hareket etmek,
 • İş sonuçlarına ve müşteri memnuniyetine odaklı olmak,
 • Değişen şartlara hızla uyum sağlamak.
misyon

Kalite Sertifikalarmız

Toplam Kalite Yönetiminin prensiplerini uygulayarak kalite yolcuğuna başlayan ve çalışmalarına bu doğrultuda yön veren TORKUT OLUKLU MUKAVVA VE AMBALAJ SAN. A.Ş. müşterilerine kaliteli, güvenli ve sürekli hizmet sağlamayı kendine ilke edinmiştir.

Kalitenin önemine inanmış çalışanları ile ;

En son teknolojisi ve yüksek kalitesi ile TORKUT her türlü baskılı baskısız flexo ve masterflex Oluklu Mukavva kutu koli ihtiyacını karşılayabilecek alt yapıya, kapasiteye ve teknik olanaklara sahiptir.

ISO-9001-2015
ISO-14001-2015
ISO-45001-2018
Torkut-2019-BRC-Certificate