Master Flex Baskı

Masterfleks baskılı kutular, daha çok görselliğe ihtiyaç duyan ürünlerde kullanılır. Ofset baskı tekniği ile yapılan kutuların üretim prosesi fazla olması ve 4 makineyi dolaşarak kutunun oluşması sebebiyle, masterfleks kutular daha mukavemetli, daha ucuz olup görsellikleri aynıdır.

Masterfleks baskılı kutular, daha çok görselliğe ihtiyaç duyan ürünlerde kullanılır. Ofset baskı tekniği ile yapılan kutuların üretim prosesi fazla olması ve 4 makineyi dolaşarak kutunun oluşması sebebiyle, masterfleks kutular daha mukavemetli, daha ucuz olup görsellikleri aynıdır. Ayrıca ofset baskılı kutularda solvent bazlı mürekkep kullanılırken masterfleks kutularda tamamen doğaya ve insan sağlığına dost olan su bazlı boya kullanılmaktadır.

Günümüzde alışveriş şeklimizi değiştiren discount marketlerde satılan tüm ürünlerin kolilerde sergilendiğini hepimiz biliyoruz. Bu marketlerde satılan ürünlerin neredeyse hepsi masterfleks baskılı kutulardır. Çünkü ürünü sergiledikleri kolilerin görselliği de onlar için çok önemlidir.

Öte taraftan Ortadoğu’ya sevk edilen gıda ürünleri ,o bölgenin piyasasının albenili görsellere karşı sempatisi olması sebebiyle, masterfleks baskılı kolilerde gitmektedir.

TOP